کوهدشت نیوز

کوهدشت در نهایت ناتوانی؟

کوهدشت با امکاناتی از قبیل زمین های حاصلخیز  - مستعدبودن امکانات دامداری و

 دامپروری و وجود ذخائر نفتی  و مردمی فهیم  و انقلابی و ولایتمدار چرا در فقر مطلق

قرار دارد؟

آیا عدم مدیریت و نداشتن مسئولین دلسوز و باری به هر جهت بودن متولیان امر

 و نداشتن نماینده ای توانمند و دانا وکاردان  از عوامل مهم این عقب ماندگی نیست ؟

اگرنیست  ؟

 پس عنت آن چه باید باشد ؟

و اگرهست چرا برطرف نمیشود ؟

+ نوشته شده در  ساعت   توسط مهدی  | 

وضعیت صلاحیت های داوطلبان انتخابات شهرستان کوهدشت

الهیار ملکشاهی                          علی کورانی فر

                 تایید                                                         تایید 

علی امامی راد                      کامیاب تیموری

                      رد                                                       تایید   

علی شاهرخی قبادی                      دکتر شهمرادی

                       تایید                                                      رد 

دکتر تقی زاده

 تایید 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

http://www.mirmalas.com/taB3

+ نوشته شده در  ساعت   توسط مهدی  | 

شما چه حق داريد قداست نماز جمعه را بشكنيد؟

سخنران قبل از خطبه‌هاي نماز جمعه همدان در روز نهم دي‌ 90، استاندار همدان بود كه در دقيقه سي‌وپنجم سخنراني وي، حدود 15 تا 20 نفر با سردادن شعارهايي عليه برخي از اعضاي دولت، قصد اخلال در سخنراني "كرم‌رضا پيريايي" را داشتند كه اين اقدام آنها با واكنش شديد نماينده ولي‌فقيه

در استان و امام جمعه همدان، مواجه شد.

 

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، استاندار همدان كه دقايق پاياني سخنراني خود را پشت سر مي‌گذاشت، جملات آخر سخنان خود را كه با محور تدبير ولايت‌فقيه در برخورد با فتنه بود، به پايان مي‌رساند كه خطاب به شعاردهندگان، اظهار داشت: براي آنكه تقدس نماز جمعه را بر هم مي‌زنيد، صلاح نمي‌دانم ادامه بدهم.

پس از سخنراني استاندار، كه طبق برنامه زمان‌بندي شده، بايد خطبه‌هاي نماز جمعه انجام مي‌شد، همگان متوجه شدند كه امام‌جمعه همدان، آيت‌الله "غياث‌الدين طه محمدي"، نسبت به اقدام افراد مذكور اعتراض و قصد ترك محل اقامه نماز جمعه را دارد كه پس از 25 دقيقه پا درمياني اعضاي ستاد نماز جمعه و معتمدين شهر همدان، وي پشت تريبون نماز جمعه حاضر شد و با انتقاد شديد از اقدام صورت گرفته از سوي تعدادي انگشت‌شمار در نماز جمعه، خطبه‌هاي خود را شروع كرد.

آيت‌الله "غياث‌الدين طه محمدي"، نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه همدان، كه از حركت ناشايست چند نفر معترض ناراحت شده بود، گفت: اراده كرده بودم تا در نماز جمعه امروز، به‌خاطر همين حركت حاضر نشوم.

نماينده ولي‌فقيه در استان همدان در شروع خطبه‌ها، شديدا حركت اين افراد را محكوم و از سخنراني استاندار همدان قدرداني كرد . در ادامه عين سخنان نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه همدان منتشر مي‌شود:

«من روم نمي‌شه شما و خودم را به تقواي الهي دعوت كنم، با اين بي‌تقوايي‌هايي كه امروز ديدم، من تصميم گرفته بودم امروز جزما نماز جمعه نخوانم، به خاطر اشتباه بزرگي كه اين آقايان، قيم ما بودند، اختيار ما را داشتند بساط ما را به هم بريزند. نماز جمعه سمبل اتحاد، صفا و صميميت است. حالا گاهي به عامل نفاق، دودلي و كينه‌توزي مبدل مي‌شود. اين عزيزاني كه خيلي سوپر انقلابي هستند، مي‌خواستند بروند و هر جاي شهر آقاي استاندار را ترور كنند، ما حرفي نداشتيم اما حرمت نماز جمعه را نبايد مي‌شكستند. شما حرمت‌شكني كرديد، بسيار اشتباه كرديد.{در اين لحظه مردم با تكبير از امام جمعه همدان حمايت كردند} آقايان از هزار فرسخ دست به آتش دارند فكر مي‌كنند تخم دو زرده زاييده‌اند. ما به يك اعتبار 30 سال، يك اعتبار 10 سال تو اين استان شب و روز جون مي‌كنيم، تمام آتش اختلافات را خاموش كنيم، مردم يكپارچه بشوند، گوش به نداي آن منادي بزرگ وحدت امام(ره) عزيز، اين منادي حي و حاضر، رهبر عزيز انقلاب. آقايان با يك اشتباه و تندرويهاي فكرنكرده و ناشيانه، بيايند بساط ما را به هم بريزند. شما راست مي‌گوييد، خيلي درد دين داريد، خوب اين استاندار كه توي جيب من نيست، توي جيب نماز جمعه هم كه نيست، برويد ترورش كنيد، شما حق نداريد قداست نماز جمعه را بشكنيد، حق نداريد در نماز جمعه به كسي توهين كنيد. خدا شاهد است، به جان همه شما قسم، منو به خون شهدا قسم دادند، برگشتم. من رفته بودم. مگر شما مردم را خريده‌ايد؟ شما تفكر داريد، تز داريد؟ اولا كه صد درصد اشتباه مي‌كنيد. سالي كه نكوست از بهارش پيداست. شما اگر واقعا هم دلسوزيد، حاليتون نيست. شما فكر مي‌كنيد ما بچه‌ايم؟ آسان هست اين همه سلايق، اين همه گرايش، اين همه مردم را در سر سفره حاضر كردن؟(حضور و وحدت مردم در نماز جمعه) مفت و مجاني كه جنابعالي بياييد در اينجا شعار بدهيد، خيلي سوپر انقلابي هستيد، برويد خودتان را درست كنيد، عقل داشته باشيد. اين تندرويها غير خرابكاري، هيچي توش نبوده و نخواهد هم داشت. اتفاقا من مي‌خواستم امروز در خصوص اتفاق بزرگ "نهروان" صحبت كنيم. نهروانيان نماز نمي‌خواندند كه مي‌خواندند، نهروانيان روزه نمي‌گرفتند كه سالي 12 ماه روزه مي‌گرفتند، نهروانيها قرآن نمي‌خواندند كه مي‌خواندند، كج فهمي داشتند، مي‌گفتند، علي(ع) كافر است علي(ع) كافر است، خوب منم كافرم، فقط جنابعالي و شما چند نفر كه معلوم نيست چه‌كاره هستيد، از كجا آمده‌ايد، كسي شما را تحريك كرده، تعادلتان را از دست داده‌ايد، اميد آبروي اسلام را برديد. آيا ما تو كشور و تو دنيا بدنام نشديم؟ امروز ما حالا چطور سر بلند كنيم توي استانهاي ديگر، كه ما همدان "دارالمومنين" و "دارالمجاهدين" هستيم؟ وقتي بلد نيستيد، مي‌خواهيد سرمه بكشيد، كور مي‌كنيد. خواهش مي‌كنم آن سرمه هم مال خودتان باشد.

يعني چه؟ قداست نماز جمعه، حرمت نماز جمعه، اينجا همه حق دارند، راست مي‌گوييد؟ اينها هيچ چيز را از دست شما نگرفته‌اند. شما برويد تمام ميدانهاي بزرگ شهر هرچه مي‌خواهيد بنويسيد، هر چي مي‌خواهيد شعار بدهيد، داد بزنيد. نماز جمعه تمام سليقه‌ها، تمام گرايشها، تمام اشخاص، دونه دونه حق آب و گل دارند، چه حق داريد بياييد مردم را دلزده كنيد، دلسرد كنيد؟ علاوه بر اين، اين بنده خدا صحبت كرد، كجاي صحبتهايش عيب داشت، غير از اينه كه شما مريضيد...؟!

"ابن‌ملجم" هم وقتي علي(ع) را كشت، گفت، من بزرگترين خدمت را به اسلام كردم، درست است؟ از كي اجازه گرفته‌ايد؟ چرا نماز جمعه؟ راست مي‌گوييد، برويد جاي ديگر. مگر دانشگاه، استانداري، فرمانداري و ميدانهاي شهر را از شما گرفته‌اند؟ شما چه حق داريد قداست نماز جمعه را بشكنيد؟ من از آقاي استاندار تشكر مي‌كنم، خوب حرف زد. من تفتيش عقايد ندارم كه بروم تو دل افراد، كه ببينم چيه. ظاهر افراد نشانگر باطن آنهاست..."

http://farnews.ir/news/1-1389-09-28-07-15-44/3004-1390-10-11-04-48-36.html

+ نوشته شده در  ساعت   توسط مهدی  | 

نامه امام به خانم کوهدشتی با او دفن شد


 

در زمان حيات پربرکت حضرت امام خميني هزاران نامه از سراسر جهان بويژه از کشور عزيزمان به دفتر معظم له رسيده است که ايشان در حد مقدور به بسياري از آنها پاسخ داده اند.  به گزارش «مرکز خبر حوزه» يکي از اين نامه‌ها، نامه خواهري از اهالي کوهدشت لرستان است که با پول و دست خود ژاکتي براي حضرت امام بافته و به ايشان تقديم کرده است.خانم مهين محمدي از شهروندان کوهدشت لرستان در مورخه 19/11/61 خطاب به پير جماران اين گونه مي‌نويسد:

"بسمه تعالي"

محضر مبارک امام عزيز:

سلام عليکم.

"راستي اين چه روزي است فکر مي‌کنم خواب مي‌بينم و اصلا باورم نمي شود چنين روزي را که امام اين پيرجماران. نامه ام را بخواند و هديه ناقابلم را بپذيرد.

"به اي خدا من مي‌توانم اين سعادت را داشته باشم؟

امام عزيز! اينک با پول خود و با دست خود برايت ژاکتي بافتم به اين اميد که وسيله اي باشد در قيامت شاهد بگيرم که اي خدا من، امام عزيز را و نائب امام زمانت را دوست دارم. تو روا مدار دستي که براي اين امام ژاکت بافته از درگاهت نااميد برگردد. امام عزيز از شما خواهش مي‌کنم که اين هديه ناقابل را که فرسنگ‌ها راه طي نموده بپذيري و دلم را نشکني زيرا که آرزو دارم.

ولي امام جان دوست دارم چنانچه قابل استفاده نبود، حداقل يک بار هم که شده ژاکت را تن کني و آن را تبرک کني که مايه افتخار من است.

امام عزيز، خواهش ديگري هم دارم. اگر لطف نموده بوسيله خط خودتان چند کلمه اي برايم بنويسي، بي نهايت فرزندت را خوشحال مي‌کني و خدا را خيلي شکر مي‌کنم و وصيت مي‌کنم که آن چند کلمه را در قبرم همراه با خودم دفن کنند.

"التماس دعا"

"دخترت مهين محمدي"

* پاسخ امام خميني‌‌(ره)

بسمه تعالي

دخترم؛ نامه محبت آميز شما با هديه ارزشمندي که با دست خود بافته ايد، واصل شد. از ارزشهاي معنوي اين نحو هديه‌ها بايد ياد کرد که آن ارزش‌ها نزد خداوند متعال ثبت مي‌شود. خداوند تعالي امثال شما فرزندان متعهد را براي اسلام حفظ و افزون نمايد، و ماها و شماها را با رحمت خويش قرين فرمايد.

والسلام عليک و رحمة الله 10 جمادي الاولي 1403- روح الله الموسوي الخميني

* و اما 20 سال بعد ...

خانم مهين محمدي به همراه همسرشان از کوهدشت عازم تهران هستند که در يک سانحه ي دلخراش رانندگي او و دو فرزندش در دم جان مي‌دهند وهمسرشان «علي» راهي بيمارستان مي‌شود واز اين حادثه جان سالم به در مي‌برد.

خانم بتول محمدي ،خواهرمرحومه محمدي نقل مي‌کند، خانواده ما از اين مصيبت سنگين بسيارمتاثر بود و شب اول قبر تا صبح، کنار قبر آن عزيزان از دست رفته به گريه و زاري و خواندن قرآن و دعا مشغول بوديم. تا اين که نزديکي‌هاي صبح براي لحظاتي به خواب فرو رفتم، خواهرم را ديدم که با لحني نگران و عصباني چيزي را از همسرشان درخواست مي‌کردند، و مرتب تکرار مي‌کرد که من از همسرشان بگيرم و برايش بفرستم.

بيدار شدم و چيزي نگفتم ، و دوباره به خواب فرو رفتم و باز هم ايشان را ديدم که هم چنان با سماجت و نگراني به من اصرار مي‌کرد و مي‌گفت از علي(همسرشان) بگير و برايم بياور،!

وقتي بيدار شدم احساس کردم، بايد مطلب را بگويم، موضوع را با مادرم در ميان گذاشتم، بلافاصله با همسرشان تماس گرفتند؛ و ماجراي خواب مرا براي او تعريف کردند، علي آقا که در اين حادثه مجروح و در بيمارستان بستري بود گفت؛ همسرم سال‌ها پيش، نامه‌اي به امام (ره) نوشته و جواب دريافت نموده و وصيت کرده بود که دست خط حضرت امام(ره) را به منظور شفاعت به همراهشان دفن کنند. بدين طريق از جريان نامه و وصيت ايشان باخبر شديم، و موضوع را با يکي از روحانيون معزز در ميان گذاشتيم و گفت، چون وصيت کرده، بايد نامه همراه ميت دفن شود، به هر نحوي که بود نامه را پيدا کرده و با ايجاد شکافي کوچک آن را در قبر مرحومه مهين محمدي قرار داديم، پس از مدتي به خواب من آمده وگفت: من که بايد مي‌رفتم! الان از هفت مرحله به راحتي گذشتم ...

دست‌خط مرحومه حاجيه خانم مهين محمدي خطاب به حضرت امام خميني(ره) و نيز پاسخ حضرت امام(ره) عيناً درج مي‌گردد.


 
 
+ نوشته شده در  ساعت   توسط مهدی  | 

نامه محمد قبادی به مردم کوهدشت


با سلام به محضر مردم شریف کوهدشت به ویژه جوان های برومند اعم از دختر خانم ها و آقا پسرها از بین صدها ایمیلی که از شما بزرگواران به دستم رسیده لازم دیدم به لحاظ فراوانی سؤالها که از طرف مردم تکرار شده است به یکی از آنها در حد توان پاسخ دهم . امیدوارم ههمچنان بنده را مورد لطف خود قرار دهید . باور کنید اکثر شبها تا صبح به طور مطلق بیدار می مانم تا ایمیل های دوستان را بخوانم . دوستان زیادی در همین مدت کوتاه پیدا کرده ام که برای من از هر سرمایه ای گرانتر است.

چون چتر از خداست ، به آسمان گوهر چه خواهی ببار .

سؤال ؟ چرا شما در دوره های قبلی برای نمایندگی مجلس در کوهدشت نامزد نشده اید یا در حقیقت چه چیزی باعث شد شما این بار و در این موقعیت زمانی به میدان بیایید ؟

پاسخ : سؤال بسیار خوبی است . از ذهن پویای همه مردم بسیار سپاسگزارم . لازم می دانم برای اینکه موضوع را خوب پردازش کنم و در ذهن مخاطبان هم متبادر شود ، کمی به عقب برمی گردیم . ببینید کوهدشت و نیز مردمان آن وضع متفاوتی دارند . از حیث جغرافیایی منحصر است . به طوری که علی رغم ظرفیت های بسیار بالا در منابع سطحی و تحتی یا زیرزمینی و روی زمین تا جایی که ما بیش از 220 هزار هکتار زمین قابل کشت داریم که در همه جای استان بی بدیل است . وجود پوشش جنگلی متنوع ، وسیع و توپوگرافی بسیار زیبا و دلفریب به جذابیت منطقه افزوده است . از نظر نیروی انسانی و کلاً مردم و جوانها به نظر من و نیز با توجه به اشنایی بسیار زیادی که در سطح کشور و استان از نظر روانشناختی و رفتاری با مردم داشته ام ، مردم کوهدشت با همه متفاوتند . خونگرمی و صداقت در وجود مردم موج می زند . استعدادهای بسیار بی نظیری در منطقه وجود دارد که کاملاً استثنایی است. ما در دانشگاه ها از زمانی که خودم دانشجو بودم تا کنون ، به افرادی بر می خوریم که همه چیز در وجودشان لبریز است و موج می زند با حداقل امکانات با بهترین دانشجویان کشور و استان قابل مقایسه هستند در زمان جنگ مردمان این شهر وظیفه خود را بالاتر از حد انتظار انجام دادند . من در یک جایی خواندم که : مردم کوهدشت به تنهایی در مقابل کشور عراق و منافقین در عملیات مرصاد مقاومت کردند و این نکته کوچکی نیست . متأسفانه تا کنون نقش مردم کوهدشت در آن قضیه سرنوشت ساز هیچ جا اصلاً بازگو نشده است نکته دیگری که شاید هم جدید باشد و گفتنش خالی از لطف نیست، این است که مردم کوهدشت به لحاظ جغرافیای منحصر به فردش از تمام مردم استان هم از نظر جمال و هم از نظر کمال فرق می کنند. زیبارویی و تنومندی جوانان این شهر یه چیز عجیبی است . زیباترین انسانها در جغرافیای کوهدشت زندگی می کنند . در مجموع می خواهم بگویم ظرفیت های بسیار زیادی در این شهرستان وجود دارد، اما با وجود همه اینها و دهها مولفه دیگری که در اینجا مجال گفتنش نیست ، غبار محرومیت هنوز رخسار نورانی مردمانش را مکدر کرده است . باید یک روزی با دستمال توسعه گرد و غبار ناشی از محرومیت را از رخ مردم پاک این دیار بزداییم. اشتباه نکنید منظور من فقط توسعه عمرانی نیست بلکه توسعه متوازن و همه جانبه است .

مسئله این است که ، ما تا به حال به لحاظ وجود جنگ تحمیلی، مشکل ارتباطات و سایر موانعی که وجود داشته و همچنین عدم توسعه آموزشی وقلّت تحصیلکرده ها ، مردم ناچار بودند به حداقل ها تن دهند . اما اینک ما بسیاری از این موانع را پشت سر گذاشتیم و فصل رویش سپیده سرزده است . مردم ما اکنون وقتی به داشته ها و سرمایه های خود نگاه می کنند خیلی چیزها داریم که قبلاً نداشتیم . بعنوان مثال شما آمار تحصیل کرده های ما را با 20 سال پیش مقایسه کنید و لذا توقع و مطالبات مردم بالا رفته و آگاهی آنها به شکل حیرت انگیزی رشد کرده و در نتیجه مردم ما دیگر به حداقلها تن نمی دهند. اگر قبلاً امتیاز 40 آنها را قانع و سیر میکرد امروزه به دنبال امتیاز 80 به بالا هستند. اشتباه بعضی از سیاسیون هم همین است فکر می کنند مردم ما همان مردم 20 سال پیش هستند و لذا با ادبیات 20 سال پیش با مردم حرف میزنند. من حتی حرف های بعضی از همین آقایان را که میشنوم تعجب میکنم. صدر در صد وقت خود را روی روش های تبلیغی کهنه و سنتی متمرکز کرده اند. . این یعنی دست کم گرفتن شعور جمعی و یا ناچیز گرفتن معدل فهم مردم از توسعه و رشد است من اصلاً به جمع آوری رای فکر نمی کنم بلکه به تفاوت فکری و فرهنگی و تغییر دیدگاهی که در مردم ایجاد شده نگاه می کنم . بابا ، باور کنید مردم فرق کردند مثلاً من وجود یک خانم تحصیلکرده و پر انگیزه را که در کوهدشت هم کم نداریم ، برای اینبار بسیار لازم می دانم . چه اشکالی دارد فضا را قدری بازتر کنیم . خانم ها هم بیان میدان . ما نباید فراموش کنیم که بیش از 50% از استعدادها مال خانم ها است . ولی ما هنوز در خم یک کوچه ایم . چطوری خانم البرایت یا خانم هیلاری کلینتون می تواند وزیر خارج ایالات متحده آمریکا باشد . اما در کوهدشت ما خانم ها جرأت ندارند برای نمایندگی یک شهر کوچک در گوشه ای از این عالم عرض اندام کنند . ممکن است قضاوت کنید فلای جامعه آمریکا را با کوهدشت مقایسه می کند، این خیلی خیال پردازانه و آرمانگرایان و ایدآلیستی است . خیر ، من می گویم با وجود همه تفاوتها این فضا باید باز شود و کشور از نیمی از استعدادی خود غافل نباشد . از سؤال خیلی فاصله نگیریم من در این سالها به همه چیز فکر می کردم الا نامزدی نمایندگی مجلس . اگر بخواهم خیلی صادقانه و خودمانی صحبت کنیم، می گویم امثال من تا به حال در سایه اقایان اندکی گم شده بودیم . فکر می کردیم همه چیز رو به راه است . اما وقتی دور و بر خودمان را نگاه کردیم دیدیم ای بابا خیلی عقبیم . چشمانمان فقط دنبال نسل اولی های انقلاب بود احساس می کردیم همه چیز درست می شود یکدفعه دیدیم سی و چند سال گذشته ما هنوز به در بسته می زنیم و در خم یک کوچه ایم .

اصلاً بحث من نوعی قبادی زاده نیست . من کمترین فردی هستم که به کوهدشت تعلق دارم . قصه، قصه یک نسل است که احساس می کند ، رشد کرده و بهتر می تواند برای جامعه خود مفید باشد . عده ای هنوز این باور در آنها ایجاد نشده و خیلی هم دوست ندارند به شکل درست به این موضوع پرداخته شود . خیلی اوضاع فرق کرده مردم ما به گذشته بر نمی گردند. مثل این می مونه که برای یک طفل شیرخوار چند سیخ کباب درست کنید یا لباس یک نوزاد را بر قامت یک انسان بزرگسال بپوشانید خوب نمیشه قبول کنیم . و لذا مردم رو به جلو هستند . خیلی ها خودشونو خسته نکنند که مردم را در همان سطح و لول گذشته نگه دارند . همه چیز تغییر کرده نماینده هم باید تغییر کند . مردم یک فکر دیگری و از جنس دیگری می خواهند شک نکنید. اینکه بعضی ها تلاش می کنند که جلوی تغییر را بگیرند ، من به آنها می گویم : نمی شود مثل این است که سر خود را به دیوار بکوبید ، دیوار خراب نمیشود لیکن سر تو میشکند . خلاف موج آب شنا نکنید که به زودی نظاره گر غرق شدن خودتان می شوید.

موضوعی که بسیار پر اهمیت است این است که هنوز وظیفه نماینده مجلس هم برای خود نمایندگان قبلی و هم برای مردم درست روشن نشده . این بحث بسیار مهمی است که انشااله من به موقع به آن خواهم پرداخت . الان در کل کشور و استان ما و به خصوص شهرستان کوهدشت متأسفانه بسیاری از افراد نقش خودشان را ایفا نمی کنند بلکه نقش کسانی دیگر را بازگو می کنند . مثلاً نماینده به جای همه نشسته است . هم فرماندار است هم رئیس آموزش پرورش است و هم مسئول بهزیستی است و هم رئیس کمیته امداد است و چه بگویم تا آخر و نماینده شده داروغه شهر . با کمال تأسف کشور افتاده توی این کانال نماینده نقش خودشو فراموش کرده رفته تو جلد دیگران . نه خودش کار بلده و نه می گذاره دیگر مدیران کار کنند .

من با بسیاری از اساتید دانشگاه مشورت کرده و می کنم . به کمک و مشورت و مستشاری همین مردم کوهدشت می شود خیلی تغییرات ایجاد کرد که به فضل الهی من آنها را برای مردم روشن می کنم و در سی دی که تهیه شده بعد از ماه مبارک رمضان توزیع میشود موضوع را روشن کرده ام . در جمع بندی می خواهم بگویم . امثال بنده قبلاً برای این جایگاه مناسب نبودیم چون فضا اقتضا نمی کرد . اما آهنگ تغییر در مردم طی سال های اخیر ریتمش تندتر شده و ذائقه مردم کاملاً دگرگون شده است ، بنده را انتخاب نکنند دیگری مثل مرا انتخاب میکنند که برای من هم خیلی فرقی نمی کند مهم این است که ما نیازهای مردم را در این مقطع زمانی به خوبی تشخیص دهیم . بعضی مسائلی را که من دیدم مطرح می کنند که نیاز 25 سال پیش مردم بود اما امروز این نیازها به چیزهای دیگری بدل شده است . بچه ما یه روز یک شکلات یا یک پفک و یا یک دوچرخه زیبا او را بسیار خوشحال می کرد . اما آیا همان بچه دو ساله که امروز 25 سال شده هنوز هم شکلات و دوچرخه می خواهد خیر بابا نیاز او به همراه زمانه کاملاً تغییر کرده است و من بسی خوشحالم که به بسیاری از این نیازها پی برده ام. او شغل میخواهد، عزت اجتماعی، تفریح و نشاط و شادی می خواهد محیط روح انگیز و مفرحی میخواهد که او را به وجد و شعف و شادی فرابخواند. امروزه اگر جوانها در دل شاد هم باشند که بسیار کم هستند ، اما همین افراد اندک شادی خودشان را پنهان و کتمان میکنند چون فضای جامعه نشاط آور نیست.. بعضا احساس میشود که شاد بودن و شاد زیستن اصلاً خریداری ندارد .به عنوان مثال اگر در شبهای بهاری و پاییزی گروههای سرود و آواز موسیقی های نشاط آور در میادین شهر برای مردم شادی و نشاط خلق کنند چه اشکالی دارد. باید جوانها از طریق فضاهای سالم و ارشادی احساسات خود را تخلیه کننده و استعدادهایشان فعال و شکوفا شود.

درست است که ما تلاش می کنیم توسعه پیدا کنیم مگر می شود بدون انسان توسعه یافته ما انتظار توسعه عمرانی و فرهنگی داشته باشیم ؟ محور همه توسعه ها انسان است اول باید انسان توسعه یافته پیدا کنیم تا جامعه را به توسعه یافتگی برساند . آیا ما می توانیم ادعا بکنیم و یا اصرار داشته باشیم که هنوز باید با دست درو کنیم و کمباین نمی خواهیم ! هنوز سنگ را با قلم و چکش صیقل دهیم ، کارخانه سنگ نمی خواهم ! اینها مسائلی است که بسیاری روی همانها توقف کردند و ایستادند و سخت هم مقاومت می کنند و اجازه تغییر را به هیچ کس نمی دهند باید این شکسته شود احساس می کنم زمان با سرعت بسیار زیادی دارد سپری می شود و مردم ما هنوز بهمنی از مشکلات روی سرشان آوار شده است من جایی دیگر گفته ام چون شهرستان کوهدشت خیلی عقب افتاده ، با حرکت های معمولی و عادی و روزمره نمی شود این ها را جبران کرد باید یک جهش ایجاد کنیم تا تازه به حد شهرهای دیگر برسیم با توجه جمیع جهات من احساس می کنم در این مقطع زمانی اگر مردم به من اعتماد کنند تیمی تشکیل خواهم داد که فقط و فقط دغدغه حل مشکلات مردم را داشته باشد . فضایی ایجاد خواهم کرد که همه جا تابلو کار و بهره وری بالا برود . فضایی ترسیم می کنیم که دستگاههای اداری ما و شرکت ها کارآمدتر بشوند .کارمند احساس نکند اداره به خاطر او تأسیس شده بلکه باید به او فهماند که هم تو و هم اداره ات برای مردم استخدام و درست شده اید و لا غیر .

ما ناگزیر هستیم که یک رابطۀ تعاملی و سازنده با ادارات کل استانمان داشته باشیم تا بتوانیم از آنها کار بکشیم ، اعتبار جذب کنیم . من خوشبختانه این بستر آماده را دارم در استان . از طریق فعال سازی صنایع تبدیلی می توانیم هزاران شغل ایجاد کنیم از طریق تشکیل تعاونی های مثمر می توانیم تولید را سامان دهیم و مشاغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کنیم .

همۀ اخبار و رایزنی ها و افتخارات کوهدشت از سه دهه پیش تا کنون شده سد معشوره آخر سرهم معلوم نشد پیمانکار سقف زمانی تحویل پروژه را تا چه زمانی تعریف کرده است . باید برای سفر چهارم رئیس جمهور هر طوری کرده ایم . بحث راه آهن را حل کنیم . اگر راه آهن درست شود ما مشکل ارتباطمان حل می شود . این موضوعی است که نباید از کنار آن به راحتی گذشت .خیلی چیزها در آینده در گرو راه آهن است. من خودم جرأت نمیکنم اما حاضرم برادرم را به پایه ی هلیکوپتر حامل وزیر راه آویزان کنم تا مسأله ی راه آهن را نهایی کنم.

اگر آقایان عاجز هستند، شورای شهر کوهدشت یک تیم سه نفره را تشکیل دهد تا به نمایندگی از مردم جهت مذاکره با هیئت دولت صحبت کند . اگر مسئولیت این تیم سه نفره به بنده سپرده شود هر طوری شده امضا و دستور رئیس جمهور و وزیر راه را در مورد راه آهن کوهدشت به عنوان دسته گلی پیشاپیش به مردم تقدیم می کنم و به ارمغان خواهم آورد .

باید برای حل مشکل مردم به هر کسی متوسل شد و از هر طریقی راهکار جست. به هر حال من خود را وقف خدمت مردمم می کنم و فکر می کنم اگر بتوانم حرف هایم را به گوش جوانها برسانم خودشان خواهند فهمید مرد این میدان کیست .

 

http://farnews.ir/

+ نوشته شده در  ساعت   توسط مهدی  |